Дайджест новин

***

Відкрито реєстрацію на програму “Розвивайте кар’єру з Google Cloud” з індивідуальними консультаціями для новачків в ІТ

Google оголошує про початок реєстрації на новий потік безкоштовної навчальної програми “Розвивайте кар’єру з Google Cloud”. Під час програми учасники, які тільки починають свій карʼєрний шлях в IT, зможуть отримати персоналізовану підтримку від експертів по роботі із Google Cloud.

Навчання проходитиме з 16 вересня по 31 жовтня 2024 року в режимі онлайн, що дозволяє учасникам обрати зручний темп навчання і доступ до матеріалів та записів вебінарів протягом усього періоду. 

Google Україна реалізує програму за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи Дія.Освіта.

Програма буде особливо корисною для:

  • Початківців у IT, які хочуть розпочати свою кар’єру.
  • Розробників із середнім досвідом у програмуванні, які цікавляться використанням хмарних технологій.
  • Досвідченим розробникам, які хочуть оновити  резюме навичками роботи із Google Cloud та пройти сертифікацію.

У межах індивідуальних консультацій учасники зможуть отримати відповіді на свої питання та практичні поради щодо початку кар’єри у сфері IT, а також дізнатися більше про роботу з хмарними технологіями. Щоб записатися на консультацію, необхідно зареєструватися на програму “Розвивайте кар’єру з Google Cloud” та подати заявку на участь у сесіях. Детальна інформація про консультації надійде у листі після реєстрації. Усього буде відібрано 100 учасників програми, які отримають індивідуальні консультації. 

Усі учасники програми отримають:

  • Безкоштовний 45-денний доступ до платформи Skills Boost для вдосконалення своїх навичок.
  • Можливість отримати нагороди за здобуті бейджі навичок на платформі.
  • Підтримку спільноти у подоланні труднощів на шляху вивчення хмарних технологій.
  • Вебінари із фахівцями зі штучного інтелекту, кібербезпеки та Google Cloud, які ділитимуться своїм практичним досвідом роботи у хмарі.
  • Безкоштовні ваучери на сертифікаційний іспит Google Cloud за 12+ бейджів навичок.

Реєстрацію на програму “Розвивайте карʼєру із Google Cloud” уже відкрито, зареєструватися для участі у програмі можна за посиланням. Обмежень за кількістю реєстрацій немає. Після завершення реєстрації учасники отримають електронного листа з інструкцією щодо подальших дій, разом з інформацією про вебінари з експертами з хмарних технологій.

Ці та інші ресурси, які Google створив для отримання знань для школи, роботи чи життя, можна знайти на освітньому хабі Google Знання.

***

Всеукраїнський конкурс-хакатон наукових робіт молодих учених в галузі інтелектуальних інформаційних технологій 2024 року

Вебсторінка: https://zp.edu.ua/vkiit
Інформаційний лист: https://pz.zp.ua/files/vkiit/inflyst.pdf
Реєстрація учасників: https://forms.gle/6H77MqgeuENm1kP68
Назаз, Положення, склад журі:
https://zp.edu.ua/uploads/vkiit/2024/Nakaz_N299_vid_02.07.24.pdf
Інформаційний постер: https://pz.zp.ua/files/vkiit/poster.pdf
Правила оформлення: http://ric.zntu.edu.ua/about/submissions
Шаблон конкурсної роботи: https://goo.gl/NAWyKF

ТЕМАТИКА РОБІТ може стосуватися одного чи декількох напрямків відносно
наданої організаторами вибірки даних (прикладної задачі):
– методи та архітектури для побудови моделей залежностей за вибіркою спостережень на основі парадигм машинного навчання (нейронних,та нейронечітких мереж, дерев розв’язків, імунокомп’ютингу, статистичних та ймовірнісних, метричних методів тощо);
– методи скорочення розмірності даних: оцінювання інформативності та відбору інформативних ознак (feature selection), формування штучних ознак (feature extraction), локально-чуттєвого ґешування, оцінювання значущості екземплярів, відбору екземплярів та формування вибірок;
– методи цифрової обробки та аналізу сигналів (Фур’є та вейвлет-перетворення, статистичний, спектральний, кепстральний аналізта ін.);
– методи кластерного аналізу, візуалізації та картографування даних;

– оптимізаційні та пошукові методи для машинного навчання та скорочення
розмірності даних (гібридні, генетичні, ройові, кластичні оптимізаційні методи);
– програмні засоби для вирішення задач діагностування.

ВАЖЛИВІ ДАТИ:
1-12 вересня 2024 р. – електронна реєстрація учасників;
13 вересня 2024 р.– інструктивний вебінар для учасників;
14 вересня – 15 листопада 2024 р. – підготовка та подача конкурсних робіт;
16-30 листопада 2024 р.– перший етап рецензування і відбору конкурсних робіт;
1-8 грудня 2024 р. – другий етап рецензування конкурсних робіт та визначення переможців;
13 грудня 2024 р. – офіційна церемонія (вебінар) з оголошенням
результатів конкурсу.

ЗАГАЛЬНІ УМОВИ:
У конкурсі можуть брати участь студенти, аспіранти, докторанти, молоді спеціалісти та науково-педагогічні працівники віком до 35 років, які мають зареєструватися для участі до 12 вересня 2024 р. через електронну форму: https://forms.gle/6H77MqgeuENm1kP68.
Конкурс проводиться безоплатно в дистанційному режимі з комбінуванням синхронних та асинхронних заходів.
Зареєстрованим учасникам на інструктивному вебінарі презентується задана організаторами задача неруйнівного діагностування об’єктів з відповідною вибіркою даних.
Учасники мають самостійно в асинхронному режимі підготувати конкурсні роботи англійською (пріоритетно) або українською мовою за правилами (http://ric.zntu.edu.ua/about/submissions) та шаблоном статей (https://goo.gl/NAWyKF) наукового журналу “Radio Electronics, Computer
Science, Control”, які демонструватимуть дослідження та/або створення чи удосконалення інтелектуальних інформаційних технологій для вирішення задачі діагностування і заданої вибірки даних.

Конкурсні роботи можуть бути підготовлені як індивідуально так і колективно (не більше двох авторів, усі з яких мають відповідати вимогам конкурсу). Автори конкурсних робіт мають дотримуватися норм академічної доброчесності та авторського права. Не допускається
включення до авторського колективу осіб, що не внесли значного внеску до досліджень, виконаних у роботі, а також наукових керівників роботи.

Конкурсні роботи подаються в електронному форматі через електронну форму, посилання на яку буде надіслано зареєстрованим учасникам. У додаток до конкурсної роботи автори подають відеозапис свого виступу з презентацією роботи.

Конкурсні роботи проходять обов’язкову перевірку на текстові запозичення (антиплагіат). Конкурсна комісія рецензує конкурсні роботи та визначає переможців в асинхронному режимі. За потреби проводиться дистанційний захист відібраних робіт авторами. Члени конкурсної
комісії не можуть бути у складі авторів конкурсних робіт та не можуть рецензувати роботи того закладу, у якому вони працюють.

Конкурсні роботи, рекомендовані конкурсною комісією, направляються до розгляду на предмет безкоштовного опублікування у науковому журналі “Radio Electronics, Computer Science, Control” (індексується наукометричною базою Web of Science, наукове фахове видання України
категорії “А”, визнане Міністерством освіти України та Міністерством науки і вищої освіти Республіки Польща).
На підставі рішення конкурсної комісії переможці отримують грамоти та нагороди від спонсорів конкурсу. У разі перемоги колективної роботи нагорода надається першому автору і поділяється авторами самостійно. Результати конкурсу надсилаються учасникам, а також оприлюднюються на
сайті організаторів.

***

Запрошення до розміщення освітніх програм для громадського обговорення

Шановні члени ГО «УНІТ», нагадуємо, що є можливість розмістити на сайті організації освітні програми для громадського обговорення (https://usit.eu.org/discussion-of-educational-programs).

Ви можете надсилати свої освітні програми на електронну пошту ГО «УНІТ» (pouseit@gmail.com) разом з контактами або посиланнями на форми для зворотного зв’язку.

***

Кафедра ІПМ ХНАДУ готує матеріал для участі у Erasmus+ KA2 по модернізації підходів до навчання, викладання та оцінювання в умовах цифрової трансформації вищої освіти, апробації та впровадження ефективних методів змішаного та дистанційного навчання, інтеграції цифрового контенту в освіту, формуванню цифрової компетентності викладацького складу та здобувачів, способів досягнення та оцінювання досягнення результатів навчання, кваліфікацій в умовах змішаного та дистанційного навчання, індивідуалізації освітньої траєкторії за допомогою цифрових інструментів тощо та шукає партнерів з українських технічних вищих навчальних закладів для спільної участі у проекті.

Всіх зацікавлених осіб прошу звертатись за такими контактами:

Шевченко Вікторія Олександрівна

телефон (+Viber):        +380961239218

e-mail:            vicashev@gmail.com

***

З великим задоволенням повідомляємо, що ГО УНІТ є асоційованим партнером в проєкті SMART: Students’ Personalized Learning Model Based on the Adaptation of a Virtual Learning Environment в рамках програми ERASMUS+ Розбудова потенціалу у сфері вищої освіти: Напрям 2 – Партнерство для трансформації вищої освіти.

Термін реалізації проєкту з 01.01.2023 по 31.12.2026 року. Основна мета: впровадити європейський досвід студенто-орієнтованого персоналізованого навчання, підвищити роль студентів у забезпеченні якості вищої освіти, шляхом запровадження моделі персоналізованого навчання на основі технології оцінювання для навчання.

Партнерами проєкту є:
TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL – Tallinn University of Technology
KATHOLIEKE UNIVERSITEIT LEUVEN
POLITECHNIKA WROCLAWSKA
IVAN FRANKO NATIONAL UNIVERSITY OF LVIV
KRYVORIZKYJ NATIONALNYJ UNIVERSYTET
V. N. Karazin Kharkiv National University
KHMELNITSKY NATIONAL UNIVERSITY
KHERSON STATE UNIVERSITY
ODESSA NATIONAL POLYTECHNIC UNIVERSITY
INSTITUTE OF HIGHER EDUCATION OF THE NATIONAL ACADEMY OF EDUCATIONAL SCIENCES OF UKRAINE
NATIONAL AGENCY FOR HIGHER EDUCATION QUALITY ASSURANCE

***

19 жовтня 2022 року Правління нашого ІТ-Товариства за ініціативою нашого колеги професора Ярослава Віклюка організувала методичний вебінар:
Promoting Ukraine on global online educational platforms (Coursera and edX) Просування України на глобальних освітніх онлайн-платформах (Coursera та edX).
Цей захід був цікавим і корисним, оскільки слухачі:
1) отримали інформацію про можливості використання відомих платформ Coursera і edX, вже розроблених курсів для викладання;
2) почули рекомендації і приклади розроблення і впровадження власних, різних за обсягом, курсів і блоків лабораторних робіт за конкретними кейсами. Доповідачі надали інформацію про доволі суттєву індивідуальну оплату цієї роботи;
3) отримали інформацію від колег з українських університетів про набутий позитивний досвід. Позитивний – у сенсі:                              
а) розвитку власних курсів;                                                                        

б) фінансової підтримки,                                                                          
в) просування авторських розробок і формування важливої складової авторитету викладача-науковця України.

Посилання на відео зустрічі Promoting Ukraine on global online educational platforms (Coursera and edX):
https://drive.google.com/file/d/17a3-eKXnDSKQae9Z59hWVJXIiwK6G__a/view?usp=sharing
Контактні особи:
Ярослав Виклюк: 095 0105035
Ігор Ісаєв: 050 330 75 17

***

Топ-50 ІТ-компаній України. Літо 2021 р.

Український профільний ресурс DOU.UA підготував актуальний рейтинг «Топ-50 ІТ-компаній України» станом на літо 2021 року.
Більш докладно дивіться за посиланням: https://itc.ua/news/rejting-top-50-it-kompanij-ukraini-lito-2021-10-tisyach-it-speczialistiv-za-pivroku-12-persha-kompaniya-na-11-tis-fahivcziv-ta-in/

***

Від добування залізних руд до робототехніки. Як Кривий Ріг IT Cluster підіймає своє місто на новий рівень

Українські міста відомі своєю багатогранністю, адже славляться не лише своєю архітектурою, мистецтвом, промисловістю, а також здобутками в IT-сфері. Кривий Ріг  – не виняток, будучи відомим своїми корисними копалинами, місто швидким темпом розвиває IT-бізнес та прагне стати лідером у сфері технологій та інновацій. Більш докладно дивіться за посиланням:  https://ucluster.org/blog/2021/04/kryvyy-rih-it-cluster-pidijmae-misto-na-novyy-riven/?fbclid=IwAR2UVFPKrXt–rd2bws6flK3zwkA92qwwTiVnniMGfEiTx9ls5M5T62y6Ck

***

В Met Office (Велика Британія) буде встановлено суперкомп’ютер для передбачення погоди та клімату

Більш докладно дивіться за посиланням: https://www.metoffice.gov.uk/about-us/press-office/news/corporate/2021/met-office-and-microsoft-announce-supercomputer-project

***

Intel випускає процесори Intel Xeon Scalable 3-го покоління (кодова назва “Ice Lake”).

Більш докладно дивіться за посиланням: https://www.intel.com/content/www/us/en/newsroom/news/3rd-gen-xeon-scalable-processors.html#gs.04y4tq